warning: Parameter 2 to gmap_gmap() expected to be a reference, value given in /includes/module.inc on line 483.

Wernisaż wystawy "Książę idzie na polowanie" w Muzeum Miejskim w Bad Ischl


W piątek, 14 maja 2010 r., w Muzeum Miejskim w Bad Ischl w Austrii (Museum der Stadt Bad Ischl) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy czasowej „Książę idzie na polowanie”, przygotowanej przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie.
Wystawa będzie czynna do 30 października br.
W pszczyńskim muzeum można było ją oglądać od 15 września 2008 r. do 7 marca 2010 r.
W wernisażu wzięli udział m. in. Ambasador RP w Austrii - dr Jerzy Margański, burmistrz Bad Ischl- Hannes Heide, dyrektor Muzeum Zamkowego w Pszczynie Maciej Kluss a także przedstawiciele miejscowych władz oraz zaproszeni goście. Uroczystość otwarcia uświetniły swoim występem dwa zespoły sygnalistów myśliwskich - austriacki oraz polski (Echo Pszczyny) - które na rogach myśliwskich wykonały utwory stanowiące oprawę polowań.
Ekspozycja poświęcona jest księciu pszczyńskiemu Janowi Henrykowi XI von Hochbergowi (1833 – 1907), który w 1855 r. został właścicielem dóbr w Pszczynie i w Książu. Jan Henryk XI znany był jako największy myśliwy spośród książąt pszczyńskich. W czasach jego rządów łowiectwo w dobrach pszczyńskich osiągnęło najwyższy poziom rozwoju.
Na wystawie prezentowane będą trofea myśliwskie, broń, pamiątki, obrazy, grafiki i materiały archiwalne, pochodzące ze zbiorów Muzeum Zamkowego w Pszczynie, Archiwum Państwowego w Pszczynie i z kolekcji prywatnych.